چگونه کانال اینستاگرام بسازیم؟

0 34

چگونه کانال اینستاگرام بسازیم؟

تصور کنید اگر بخواهید به تمام دنبال‌کنندگانتان جداگانه پیام ارسال کنید، دایرکت اینستاگرام چقدر شلوغ خواهد شد! این‌جا است که کانال‌های پخش اینستاگرام وارد عمل می‌شوند و به کاربران روش ارتباطی ساده و یک‌طرفه‌ای می‌دهند؛ بنابراین، وقتی دنبال‌کنندگان آن‌ها شروع به پاسخ‌دادن یا واکنش‌های فوری می‌کنند، سروصدای زیادی ایجاد نمی‌شود.

مارک زاکربرگ، خالق شبکه‌های اجتماعی محبوب فیسبوک و اینستاگرام، بهمن‌ سال گذشته از اضافه‌شدن کانال به اینستاگرام خبر داد؛ قابلیتی که از مدت‌ها پیش در تلگرام وجود داشت و حالا کاربران اینستاگرام نیز از آن بهره‌مند شده‌اند.

قابلیت کانال اینستاگرام عملکردی مشابه کانال‌های تلگرامی دارد و کاربران می‌توانند با ساخت کانال به‌صورت یک‌طرفه ویدئو، متن، پادکست و پست‌های مختلف را برای اعضای کانال به‌اشتراک بگذارند. درست مانند تلگرام، اعضا نیز این امکان را دارند تا با استفاده از ری‌اکت به پست‌ها واکنش نشان دهند یا در نظرسنجی‌ها شرکت کنند.

همه‌ی ما کم‌وبیش درباره‌ی اینستاگرام و کارهایی همچون ساخت اکانت اینستاگرام آشنایی داریم. پیش‌از‌این نیز در دیاتو در مقاله‌ای با عنوان آموزش جامع اینستاگرام به صفر تا صد این پلتفرم محبوب پرداخته‌ایم. اکنون در این مقاله، قصد داریم چگونگی ساخت کانال اینستاگرام و عضویت در کانال‌های محبوب را به شما آموزش دهیم.

کانال اینستاگرام چیست و چگونه کار می‌کند؟

کانال‌ پخش اینستاگرام که برای اولین‌بار در فوریه‌ی ۲۰۲۳ معرفی شد، ابزار جدید اینستاگرام است که به سازندگان محتوا کمک می‌کند تا ارتباط خود را با دنبال‌کننده‌هایشان عمیق‌تر کنند. این قابلیت درحال‌حاضر فقط برای اینستاگرام ارائه شده؛ ولی متا امیدوار است که کانال‌های پخش را برای سایر زیرمجموعه‌های خود ازجمله فیسبوک و مسنجر فیسبوک نیز راه‌اندازی کند.

به‌نظر می‌رسد متا قصد دارد با اضافه‌کردن این ویژگی، کاربران بیشتری را به استفاده از اینستاگرام ترغیب کند و مخاطبان را از کانال‌های تلگرامی به اینستاگرام بکشاند؛ چراکه بسیاری از تولیدکننده‌های محتوا علاوه‌بر حساب اینستاگرام، در کانال‌های تلگرامی نیز فعالیت می‌کنند.

به‌طورکلی، هنگامی‌که شخصی کانال اینستاگرام را راه‌اندازی می‌کند و اولین پیام را با مخاطبان به‌اشتراک می‌گذارد، دنبال‌کنندگان او با دریافت اعلان متوجه می‌شوند که کانال جدیدی ایجاد شده است و می‌توانند در آن عضو شوند.

هر‌کسی می‌تواند کانال پخش را پیدا و محتوا‌ی آن را مشاهده کند. بااین‌حال، تنها افراد تعیین‌شده و به‌صورت پیش‌فرض دنبال‌کنندگان می‌توانند به کانال بپیوندند. افزون‌براین، اعضای کانال تا زمانی‌که عضو کانال نباشند، به‌غیر از اعلان دعوت، هیچ اعلان دیگری از کانال پخش دریافت نخواهند کرد.

پس از عضویت در کانال، با ارسال هر پست جدیدی از طرف سازنده، اعلان دریافت خواهید کرد که درصورت تمایل، می‌توانید کانال را بی‌صدا کنید و اگر محتوای آن باب میلتان نبود، کانال را ترک کنید.

چگونه کانال اینستاگرام بسازیم؟

چگونه کانال اینستاگرام بسازیم؟

منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.