نکاتی مهم برای نصب آبگرمکن گازی

0 19

نکاتی مهم برای نصب آبگرمکن گازی

در سال‌های گذشته، افراد زیادی به‌دلیل رعایت‌نکردن نکات ایمنی در نصب آبگرمکن بهای سنگینی پرداخته‌اند؛ مشکلاتی نظیر انفجار بر‌اثر نشتی گاز، گاز‌گرفتگی و خفگی، آتش‌سوزی و رخدادهای تلخی از این دست که همه‌و‌همه به تلفات و خسارات سنگین و جبران‌ناپذیری منجر می‌شود.

به‌طورکلی، نصب آبگرمکن و نیازمند مهارت و تجربه‌ای است که نمی‌توان آن را به سادگی به‌دست آورد؛ بنابراین، پیش از شروع، باید تذکر دهیم که بدون دانش و مهارت کافی آبگرمکن را نصب نکنید. در این مقاله، سعی می‌کنیم شما را با نکات ایمنی و اقداماتی اصولی در نصب آبگرمن آشنا کنیم؛ چراکه با رعایت نکات ایمنی و استاندارد می‌توانید امنیت خود و اطرافیانتان را تأمین کنید.

پیش از راه‌اندازی آبگرمکن چه کارهایی انجام دهیم؟

    پیش از راه‌اندازی دستگاه باید اقداماتی انجام دهید که کارکرد درست آبگرمکن را تضمین کند و احتمال وقوع حادثه را به حداقل برساند. برخی از اقدامات مهم پیش از راه‌اندازی آبگرمکن از این قرار است:

  • محل تهویه‌‌ی هوای خود را بررسی کنید و از بازبودن و مسدود‌نبودن آن مطمئن شوید.
  • کلاهک دودکش مربوط به تهویه‌‌ی هوای آبگرمکن را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکلی در هنگام وزش باد و بارندگی برای آن به‌وجود نیاید.
  • برای دودکش بهتر است از کلاهک H استفاده شود.
  • دقت کنید که لوله مورد‌نیاز شما با کلاهک تعدیل (بخش بالایی آبگرمکن و محل اتصال دودکش) چفت‌و‌محکم باشد؛ به‌طوری‌که روزنه‌ای ایجاد‌ نشود و گاز به محیط سرایت نکند.

بهترین محل نصب برای آبگرمکن

محل نصب آبگرمکن بسیار مهم است. این روزها اکثر مردم سیستم‌های گرمایشی خود را در آشپزخانه‌هایشان نصب می‌کنند؛ به‌طوری‌که تهویه‌‌ی هوای مناسبی نیز داشته باشد. دقت کنید که به‌دلیل گازی‌بودن این نوع دستگاه‌ها، رعایت‌کردن نکات ایمنی و داشتن محل مناسب برای تهویه‌‌ی هوا امری کاملاً ضروری است.

    دقت کنید که محل نصب آبگرمکن نزدیک به دریچه‌ی تهویه‌‌ی هوا و شیر ورودی‌‌وخروجی آب باشد. همچنین، نکته‌ی بسیار مهم این است که پیش‌ از سوراخ‌کردن دیوار، از نبودن لوله‌ی آب و سیم برق توکار مطمئن شوید. علاوه‌بر‌این، از قراردادن آبگرمکن در اتاق، حمام، سرویس‌ بهداشتی، مکان‌های بسته به‌شدت خودداری کنید.

نکاتی مهم برای نصب آبگرمکن گازی

منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.