نحوه تمیزکردن کولر گازی پنجره‌ای در ۸ مرحله ساده

0 33

نحوه تمیزکردن کولر گازی پنجره‌ای در ۸ مرحله ساده

اگر دستگاه‌های تهویه‌ی مطبوع برای مدتی استفاده نشده باشند، کپک ممکن است درون آن‌ها رشد کند. کپک معمولاً قهوه‌ای یا سیاه یا سبز رنگ است و به‌صورت توده یا رگه رشد می‌کند.

این امکان وجود دارد که کپک در فصل زمستان رشد کند و زمانی‌که در تابستان از دستگاه تهویه‌ی مطبوع استفاده کردید، متوجه آن شوید. اگر به کار با دستگاه تهویه‌ی مطبوع کپک‌زده ادامه دهید، ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشد و به گلودرد و سردرد و سایر مشکلات تنفسی منجر شود. بنابراین، باید کپک را از دستگاه خود از بین ببرید.

اگر میزان رطوبت در خانه شما زیاد باشد، متوجه رشد کپک در خارج دستگاه خود خواهید شد. همچنین، کپک می‌تواند داخل آن رشد کند که برای بررسی آن، باید پنل جلویی را جدا کنید.

تمیزکردن کپک کولر گازی پنجره‌ای

مایع ظرف‌شویی را با آب گرم مخلوط کنید تا پاک‌کننده‌ی ملایمی ایجاد شود. برای جلوگیری از قرارگرفتن درمعرض کپک، دست‌کش و ماسک صورت خود را بپوشید. محلول را روی کپکی که در کولر خود می‌بینید، اسپری کنید. از فرچه برای تمیزکردن قسمت‌های آلوده به کپک استفاده و دستگاه تهویه‌ی مطبوع را با پارچه تمیز کنید.

جلوگیری از رشد کپک در آینده

شما می‌توانید با مدیریت میزان رطوبت داخل خانه از رشد کپک جلوگیری کنید. در روزهایی که رطوبت زیاد است، از پاک‌کننده‌ها استفاده کنید. در‌صورت امکان، کولر خود را برای مدت طولانی، به‌خصوص در فصل گرم، بی‌استفاده نگذارید.‌ هوای گرم و مرطوب بدون گردش مناسب شرایط ایدئال رشد کپک را ایجاد می‌کند.

همچنین، سعی کنید در نگه‌داری کولر دقت کنید تا احتمال کپک‌زدن و رشد کپک کاهش یابد. پس از هربار تمیزکردن، دستگاه خود را با محلول آب اکسیژنه اسپری کنید تا هرگونه میکروب از بین برود و از رشد آن در آینده جلوگیری شود.

هر چند وقت یک‌ بار باید کولر گازی پنجره‌ای را تمیز کنید؟

نحوه تمیزکردن کولر گازی پنجره‌ای در ۸ مرحله ساده

منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.