مایکروسافت به برنامه Paint و Photos ویندوز ۱۱ قابلیت‌های هوش مصنوعی اضافه می‌کند

0 26

مایکروسافت به برنامه Paint و Photos ویندوز ۱۱ قابلیت‌های هوش مصنوعی اضافه می‌کند

سال گذشته برای مایکروسافت و هوش مصنوعی بسیار مهم بود و تقریباً همه‌ی خبرهای این شرکت به عملکردهای مرتبط با فناوری هوش مصنوعی ارتباط داشت. اکنون قابلیت‌هایی مثل Studio Effects و Copilot برای ویندوز ۱۱ منتشر شده که انتظار می‌رود در پاییز به‌طور عمومی دردسترس کاربران قرار گیرند.

ظاهراً مایکروسافت تصمیم دارد هوش مصنوعی را در بخش‌های مختلف ویندوز ۱۱ به‌کار بگیرد. گفته می‌شود این شرکت اکنون به‌دنبال افزودن قابلیت‌های هوش مصنوعی به تعدادی از برنامه‌های ویندوز ۱۱ ازجمله Snipping Tool، Photos و Paint است. برخی از این ویژگی‌ها به سخت‌افزار اختصاصی مثل NPU(واحد پردازش عصبی) یا VPU(واحد پردازش بینایی) نیاز دارند درحالی‌که برخی دیگر می‌توانند بدون هیچ پیش‌نیازی روی سیستم‌عامل مذکور دردسترس قرار گیرند.

گفته می‌شود، مایکروسافت درحال کار روی قابلیت هوش مصنوعی جدیدی در Photos است که به این برنامه اجازه می‌دهد اشیاء یا افراد را در عکس‌ها شناسایی کند و آن‌ها را برای استفاده در سایر برنامه‌های گرافیکی برش دهد. این ویژگی از مدتی قبل در اندروید و iOS ارائه می‌شود و جای تعجب نیست که مایکروسافت هم می‌خواهد چنین امکانی را به ویندوز اضافه کند.

انتظار می‌رود Snipping Tool به فناوری OCR(تشخیص کاراکتر نوری) مجهز شود تا بدین‌ترتیب ویندوز بتواند هنگام کپی کردن متن موجود در تصاویر، آن را آسان‌تر به حافظه‌ی کلیپ‌بورد انتقال دهد. غول فناوری اهل ردموند همچنین قصد دارد OCR را در برنامه‌ی دوربین نیز ارائه دهد تا کاربران بتوانند متن را از اسنادی که از آن‌ها عکس گرفته‌اند به‌راحتی استخراج کنند.

مایکروسافت به برنامه Paint و Photos ویندوز ۱۱ قابلیت‌های هوش مصنوعی اضافه می‌کند

منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.