علت لرزش و صدای آبمیوه‌گیری چیست؟

0 13

علت لرزش و صدای آبمیوه‌گیری چیست؟

خرابی فیلتر آبمیوه‌گیری

قراردادن صحیح قطعات دستگاه آبمیوه‌گیری روی یکدیگر بسیار اهمیت دارد. برای مثال، اگر دنده‌های دستگاه آبمیوه‌گیری به‌خوبی زیر فیلتر قرار نگیرد، ممکن است به ایجاد لرزش‌های شدید در دستگاه منجر‌ یا به‌مرور‌زمان باعث خراب یا از رده خارج شدن فیلتر دستگاه آبمیوه‌گیری‌تان شود. این مسئله می‌تواند روی عملکرد دستگاه آبمیوه‌گیری‌ تأثیر زیادی بگذارد.

یکی از دلایل اصلی‌ لرزش‌های آبمیوه‌گیری، ممکن است خراب‌شدن فیلتر باشد. گاهی اوقات مشکل فیلتر با بررسی کلی رفع می‌شود؛ اما گاهی نیز ممکن است فیلتر دستگاه به‌طورکلی خراب‌ شده و به تعمیر نیاز داشته باشد.

برای اینکه بخواهید از سالم‌بودن آبمیوه‌گیری‌ مطمئن شوید، اجزای آن را می‌توانید جدا‌ و آن‌ها را به‌خوبی بررسی کنید. روی فیلتر دستگاه نباید برجستگی یا ناهماهنگی وجود داشته باشد. به‌عبارت‌دیگر، تمام بخش‌های فیلتر آبمیوه‌گیری‌ باید یک‌دست و سالم باشند.

اگر احساس کردید در بخش کوچکی از فیلتر آبمیوه‌گيری‌ مشکلی وجود دارد، باید آن را تعویض کنید. توصیه می‌کنیم که پس از هر‌بار استفاده از دستگاه، حتماً فیلتر آن را با آب خنک و مسواک مخصوص بشویید. نباید روی فیلتر تفاله‌ای باقی بماند و به‌مرور‌زمان سفت شود. اگر دستگاهتان قدیمی است یا مسواک مخصوص برای پاک‌کردن فیلتر ندارد، از مسواک‌های عادی برای این کار می‌توانید استفاده کنید.

هنگام شست‌و‌شوی فیلر دستگاه، سعی کنید حتماً آن را با آب خنک یا سرد بشویید. معمولاً آب گرم باعث انبساط تیغه‌های تیز دستگاه می‌شود و به‌مرور‌زمان آن‌ها را کُند می‌کند. پس بهتر است برای شست‌و‌شوی آن از آب خنک استفاده کنید.

بعد از چند‌ بار شست‌و‌شوی فیلتر دستگاه با مسواک، آن را در جایی قرار‌دهید تا خشک شود و پس از آن، فیلتر خشک‌شده را روی دستگاهتان قرار دهید. سعی کنید حتماً فیلتر را به‌درستی در دستگاه قرار‌ دهید و مطمئن شوید که دنده‌های زیر آن به‌خوبی در جای خودش قرار گرفته‌‌اند.

علت لرزش و صدای آبمیوه‌گیری چیست؟

منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.