با انجام این دو حرکت ساده، فشار خون خود را کاهش دهید

0 34

با انجام این دو حرکت ساده، فشار خون خود را کاهش دهید

۲. سلامت مفاصل را بهبود می‌دهند

رباط‌ها نقش مهمی در تثبیت مفاصل در هنگام حرکت دارند. اما در صورتی که فشار زیادی به رباط وارد کنیم، ممکن است آسیب‌دیدگی پیش آید. مثلا اگر هنگام پرش به‌طور نامناسبی روی یک پا فرود بیاییم، رباط‌ها ممکن است آسیب ببینند. پارگی رباط صلیبی جلویی یکی از نمونه‌های آسیب‌دیدگی رباط‌ها است که اثر چشمگیری بر سلامتی دارد.

عضلات ما با کمک به ایجاد ثبات در اطراف مفاصل، نقش مهمی در کاهش نیروی وارده بر رباط‌های ما دارند. تمرین دادن عضلات ازطریق ورزش‌های ایزومتریک می‌تواند به کاهش فشاری که به رباط‌های خاص وارد می‌شود، کمک کند. برای مثال، تمرین دادن عضلات همسترینگ (عضلات پشت ران) به کاهش فشار وارده روی رباط صلیبی جلویی کمک می‌کند. این امر ممکن است به پیشگیری از آسیب‌دیدگی رباط در آینده کمک کند.

۳. به برطرف کردن نامتعادلی عضلات کمک می‌کنند

قوی‌تر بودن عضلات یک سمت از بدن نسبت به عضلات سمت دیگر بدن معمول است. این امر تا حدی ناشی از ترجیح ما برای استفاده از یک سمت بدن نسبت‌به سمت دیگر بدن ما است. این پدیده همچنین می‌تواند درنتیجه‌ی سازگاری بدن شما با نیازهای ورزش (یا سایر فعالیت‌ها) اتفاق بیفتد که نیازمند مهارت‌هایی است که تقاضای بیشتری را در یک سمت بدن ایجاد می‌کنند.

درحالی‌که به‌طورکلی مشکلی ندارد که عضلات یک سمت از بدن قوی‌تر از عضلات سمت دیگر باشد، این امر ممکن است خطر آسیب را افزایش دهد و همچنین ممکن است بر عملکرد ورزشکار تاثیر داشته باشد. انجام تمرینات ایزومتریک یک‌طرفه مانند اسپلیت اسکوات یا پلانک پهلو ممکن است به کاهش تفاوت قدرت میان اندام‌ها کمک کند، زیرا تمرین‌های مذکور یک سمت از بدن را مورد هدف قرار می‌دهند.

۴. عملکرد را بهبود می‌بخشند

تمرینات ایزومتریک برای بهبود قدرت در موقعیت‌های ثابت خاص کارآمد هستند. علت آن است که این تمرینات این توانایی را دارند که عضلات یا گروه عضلانی خاصی را فعال کنند. تمرین‌های ایزومتریک می‌توانند به ایجاد قدرت موردنیاز برای تحمل بار وارد شده روی بدن در طول فعالیت‌های جسمی کمک کنند و عملکرد ورزشی یا عملکرد جسمانی را در زندگی روزمره بهبود بخشد.

۵. به راحتی قابل تحمل هستند

تمرینات ایزومتریک اغلب به‌عنوان بخشی از برنامه‌های فیزیوتراپی و ورزش‌درمانی برای افرادی استفاده می‌شوند که درحال بهبودی از آسیب‌های عضلانی‌اسکلتی هستند. علت آن است که افراد دارای تحرک محدود نیز می‌توانند آنها را انجام دهند.

ازآن‌جا که تمرینات ایزومتریک در وضعیت ایستا انجام می‌شود، نسبت‌به ورزش‌هایی که به حرکت زیادی نیاز دارند، قابل‌تحمل‌تر هستند. افراد دارای تحرک محدود می‌توانند بسته به شرایط خود موقعیت راحتی را برای ورزش انتخاب کنند.

۶. ازنظر زمانی کارآمد هستند

در بیشتر مطالعاتی که به بررسی مزیت‌های ورزش‌های ایزومتریک بر سلامت قلب پرداخته‌اند، از شرکت‌کنندگان خواسته شده است هشت دقیقه ورزش در هر جلسه انجام دهند. این مدت تقریباً معادل چهار نوبت تمرین ایزومتریک است که هر نوبت حدود دو دقیقه طول می‌کشد. بین دوره‌های فعالیت یک تا چهار دقیقه استراحت وجود دارد. بنابراین، حتی اگر برنامه شلوغی داشته باشید، می‌توانید تمرین‌های ایزومتریک را در آن بگنجانید.

چگونه تمرینات ایزومتریک را شروع کنیم؟

ورزش‌های ایزومتریک را می‌توان به‌راحتی در هر مکانی انجام داد، زیرا فقط از بدن برای به چالش‌کشیدن عضلات شما استفاده می‌کنند.

اگر نمی‌دانید تمرینات ایزومتریک خود را از کجا شروع کنید، باید گفت اسکوات روی دیوار (کمرتان را به دیوار تکیه می‌دهید؛ گویی روی صندلی نشسته‌اید) و پلانک روی ساعد (درحالی‌که شکم خود را از زمین بالا آورده‌اید، روی ساعد و نوک انگشتان پا قرار دارید) از حرکاتی هستند که می‌توانید انجام دهید.

با انجام این دو حرکت ساده، فشار خون خود را کاهش دهید

منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.