اسپیس ایکس از نسخه اصلاح‌شده بوستر سوپر هوی رونمایی کرد

0 14

اسپیس ایکس از نسخه اصلاح‌شده بوستر سوپر هوی رونمایی کرد

اسپیس ایکس به جدیدترین نسخه‌ی اولیه‌ی موشک استارشیپ خود که برای پرواز آزمایشی در آینده نزدیک آماده می‌شود، سخت‌افزار جدیدی را افزوده است. استارشیپ، نسل بعدی سامانه‌ی حمل‌ونقل فضایی اسپیس ایکس، از دو عنصر کاملا چندبارمصرف تشکیل شده است: یک بوستر بزرگ مرحله‌ی اول که با نام سوپر هوی شناخته می‌شود و یک فضاپیمای مرحله‌ی فوقانی با نام استارشیپ.

دو موشک تا امروز فقط یک بار به همراه یکدیگر پرواز کرده‌اند. در آن پرتاب آزمایشی که ۲۰ آوریل از سایت استاربیس در جنوب تگزاس انجام شد، هدف فرستادن استارشیپ به دور زمین بود. بااین‌حال، استارشیپ و سوپر هوی طبق برنامه‌ریزی از هم جدا نشدند و اسپیس ایکس با ارسال فرمان انهدام خودکار، هر دو موشک را برفراز خلیج مکزیک منفجر کرد.

اسپیس ایکس از زمان انجام آن پرواز آزمایشی ناموفق، با هدف افزایش شانس موفقیت استارشیپ در پروازهای آتی، تغییرات متعددی را در طراحی آن اعمال کرده است. چشمگیرترین تغییر به سامانه‌ی جداسازی فضاپیما مربوط می‌شود. در ماموریت بعدی استارشیپ که با استفاده از نسخه‌های آزمایشی «بوستر ۹» سوپر هوی و «شیپ ۲۵» استارشیپ انجام خواهد شد، شاهد جداسازی مراحل به شکل کاملا متفاوت از یکدیگر خواهیم بود.

اسپیس ایکس از نسخه اصلاح‌شده بوستر سوپر هوی رونمایی کرد

منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.